YEREL HABERLER - 10 Ocak 2013 Perşembe 12:45

10 OCAK DÜNYA ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

A
A
A
10 OCAK DÜNYA ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Bitlis genelindeki basın mensuplarını tarafsız, özgür, ilkeli oldukları için kutladı.
Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, yayınladığı mesajında, çağdaş ve demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisinin de bağımsız basın olduğunu belirtti. Kiler "Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına sadık bir medyanın demokrasinin, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri ve etkisi vardır. Bu nedenle medya toplumumuzun sesi, gözü ve kulağı durumundadır. Ulusal ve yerel medyamız Bitlisimizde üstlenmiş olduğu misyonuyla gece, gündüz, yaz, kış demeden daima bağımsız ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla halkımıza sunarak çoğulcu bir demokrasinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Vatandaşlarımızın ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını sağlayan, zor şartlarda bile görev bilincini kaybetmeyen vefakâr basın mensuplarımızın ve teşkilatlarımızın üstün gayreti ile gerçekleşmektedir. Bu vesileyle tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim" diye belirtti.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Denizli Pamukkale adayı Pekdemir’den şeffaflık ve katılımcılık sözü AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, seçim gezilerinde şeffaf ve katılımcı yönetim vurgusu yapıyor. Yerel hizmetler konusunda İl Genel Meclisi Başkanlığı döneminde verdiği hizmetlerin ortada olduğunu ve şimdi bunun kat kat daha fazlasını yapabileceğini dile getiren AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Halil Pekdemir, Pamukkale’de 31 Mart’dan itibaren sorunların yerinde ve tüm şeffaflığıyla vatandaşlar ile çözüleceğini söyledi. Seçim gezilerin de sık sık katılımcı ve şeffaf belediyeciliğe vurgu yapan Halil Pekdemir, bu konuda net olduğu ve asla taviz vermeyeceğinin de altını çizdi. Ziyaretlerinde “Şeffaflık soru işareti oluşturmaz, çözüm getirir. Şeffaflık çalışmalara hız kazandırır” diyen AK Partili Aday Pekdemir, "Allah’ın izniyle başlayalım çalışmaya, 6 içinde yatırımların başlayacağını herkes görecek. Hiçbir vatandaşımız benim sorunumu çözmedin demeyecek. Yok makamda oturacağız, kapılar kapalı olacak. Yok böyle bir şey. Yok önünde on tane adam. Yok böyle bir şey. Bana bir tane adam yeter" diyerek gösterişten uzak, halkla iç içe ve ulaşıla bilinen bir başkan olacağı sözünü verdi. Pamukkale’de yaşayan hangi görüşte olursa olsun tüm vatandaşların oyuna talip olduğunu da belirten Pekdemir, "Hangi siyasi görüşten olursa olsun ben Pamukkale’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın oyuna talibim. Bana destek olan herkes de 31 Mart’dan sonra hiçbir ayrım yapmaksızın herkese eşit ve adil hizmet götüreceğimi bizzat görecek" diye konuştu.
Kütahya Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimizi kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacağız" Kütahya’da düzenlenen mitingde muhalefet partilerini hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kapalı kapılar ardında çevrilen dolapları, yapılan pazarlıkları, sahnelenen ali cengiz oyunlarını çok iyi görüyoruz” dedi. Partisinin Kütahya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partilerini hedef aldı. Erdoğan, “Şehirlerimizin bir kısmında yapılan kirli ittifakları hep birlikte takip ediyoruz. Kiminde listeler geç veriliyor, aday isimleri sabahtan akşama sürekli değişiyor. Milletimiz engin ferasetiyle kapalı kapılar ardında çevrilen dolapları, yapılan pazarlıkları, sahnelenen ali cengiz oyunlarını çok iyi görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart’ta da milletimizle omuz omuza vererek milletimizi kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacağız. Türkiye Yüzyılı hedefleri etrafında kenetlenip yolumuza devam edeceğiz. Bu yolculukta Kütahya’nın da desteğini yanımızda göreceğimize yürekten inanıyorum. Kütahya’yla birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakının renkleriyle boyamaya var mıyız? Biliyorsunuz önümüz Ramazan. Bu mübarek günlerin gündüzü ve gecesiyle her anını en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Bayramı sadece Ramazan’ın değil, milli iradenin de bayram günü haline dönüştürmeliyiz. Ben bunu Kütahya’nın yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.