EĞİTİM - 28 Mayıs 2024 Salı 16:41

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

A
A
A
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu öğrencilerinin spor, kültür, bilim ve sanat alanında İl ve Türkiye çapındaki başarılarını görkemli bir törenle kutladı.


Basketbol, voleybol ve yüzme gibi bir çok spor dalında ve çeşitli branşlarda Türkiye çapında başarı elde eden öğrenciler, podyuma çıktı. Başarı belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilen öğrencileri tebrik eden Okul Müdürü Ramazan Yürük, "Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu her alanda fark oluşturdu. Kükürtlülü olmak ayrıcalıktır" dedi.


Ödül törenine Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Hayırsever İş İnsanı Hikmet Bosut, öğretmenler ve velilerin katıldığı ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Muğla MUSKİ bayramda 4 milyon nüfusa su sağladı Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 9 günlük Bayram tatilinde yoğun mesai harcadı. Ekipler, yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil kentlerinden biri Muğla’da, misafirlerin sorunsuz şekilde konaklamaları için su hattı, sayaç, pompa, elektrik ve atıksu hattı gibi farklı arızalara anında müdahale etti. Yaklaşık 3 milyon ziyaretçiye sorunsuz bir tatil sunuldu 9 günlük Bayram tatilinde Muğla’da yaklaşık 3 Milyona yakın yerli ve yabancı turist ağırlandı. 1 Milyon 100 bin yerleşik nüfus ile birlikte kentte nüfus 4 Milyonu buldu. Bu nedenle su kullanımında ve atıksu üretiminde yoğun bir artış yaşandı. Ekipler yoğun şekilde artan su kullanımı nedeniyle oluşan arızalara anında müdahale etti. 13 ilçede günlük 612 MUSKİ personeli hizmet verirken bu süreçte 720 içme suyu hat arızasına müdahale edildi ve su kesintilerinin önüne geçilmeye çalışıldı. Ayrıca nüfusa bağlı olarak yüksek miktarda atıksu ortaya çıkarken bu da bazı olumsuzluklara neden oldu. Ekipler atıksuyun çevreye zarar vermemesi için 268 arızaya anında müdahale etti ve doğayı korumayı sürdürdü. Ekipler bu arızaların yanı sıra 157 su kesintisi, 500 sayaç, 60 elektrik, 9 pompa arızasına müdahale etti. Şengül’den MUSKİ personeline teşekkür Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Yılmaz Şengül, tüm MUSKİ personeline teşekkür ederken, ekiplerin Bayram tatilinde vatandaşlara hizmet için sahada olduğunu vurguladı. Şengül, tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederken, vatandaşların sorunsuz bir bayram tatili geçirmeleri için sadece içme suyu değil, atıksuyun arıtımı konusu da doğanın korunması açısından çok önemli bir süreç yaşadıklarını belirtti.