SPOR - 02 Aralık 2008 Salı 12:18

Riquelme'nin gol sevinci başına dert açtı

A
A
A
Riquelme'nin gol sevinci başına dert açtı

Arjantin Milli Takımı ve Boca Juniors'ın yıldız orta saha oyuncusu Juan Roman Riquelme'nin, ligde oynadıkları bir maçta yaşadığı gol sevinci nedeniyle hapis cezası alması gündemde...

Boca Juniors'ın Racing Club de Avellaneda'yla oynadığı ve 2-1 kazandığı karşılaşmada takımının iki golüne de imza atan yıldız futbolcu Juan Roman Riquelme'nin, ikinci goldeki sevinci başına iş açacak gibi.

Takımını 2-1 öne geçiren golü kaydeden Riquelme, golün ardından yaklaşık 50 metre koşarak tribünlerde bir taraftarın karşısına gitti ve onunla tartışmaya başladı. Eliyle taraftarı işaret eden Riquelme'nin neden böyle bir şey yaptığı bilinmezken, yıldız futbolcunun hareketinin ardından tribün bir anda karıştı. Bazı Boca Juniors'lu taraftarlar Riquelme'nin tartıştığı taraftarı darp ettiler.

Yaşanan bu olayı ardından Savcı Luis Cevasco, Riquelme hakkında halkı galeyana getirmek suçlamasıyla soruşturma başlattı. Cevasco olayın derinlemesine araştırıldığını ve elde edilecek verilerin ardından sonucun belli olacağını ifade etti.

Riquelme'nin suçlu bulunması halinde 10 gün hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

BUENOS AİRES - İHA

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na ziyaretçi akını 15 Temmuz hain darbe girişiminin 8’inci yıl dönümü sebebiyle vatandaşlar 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesini ziyaret etti. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 8’inci yıl dönümü sebebiyle vatandaşlar Üsküdar’da bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtını ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti. Şehitler anıtına uğrayan ziyaretçiler burada Kur’an-ı Kerim ve dualar okudu. Vatandaşlar, anıt ziyaretinin ardından Hafıza 15 Temmuz Müzesini ziyaret ederek hatıra fotoğrafları çektirip, 15 Temmuz gecesine ait belgeselleri izledi. “15 Temmuz’da gazi olma şerefi, onuruna layık olduk” 15 Temmuz darbe gecesi gazi olan Üzeyir Civan, “15 Temmuz’da gazi olma şerefi onuruna layık olduk. Kolumuzu feda ettik. Keşke bir kolumu değil bin kolum ve canım olsa da hepsini vatan için bu cennet vatan için feda edebilsem. Buraya şehit kardeşlerimizi ziyaret etmek için geldik. Allah onların hepsinden razı olsun. O gün 15 Temmuz’un alaca karanlığında çok büyük bir mücadele verildi. Biz de Tuzla Orhanlı gişelerinde mücadelemizi verdik. Darbeci hainleri uyarmak için üzerlerine koştuğumuzda sol kolumu kaybettim sağ elimden de yaralandım. Bu vatan sağcısıyla solcusu alevisi, kürdü, Türkü, Laz’ı, Çerkez’iyle hepimizin. Biz diyoruz ki bu vatan ne senin, ne benim, bu vatan hepimizin” dedi. “Bu hainlere fırsat vermeyeceğiz” Şehit yakını İbrahim Güder, “15 Temmuz’da hain darbe gecesinde Vatan Caddesi’nde helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen şehit Mehmet Güder’in oğluyum. 8. Yıl seneyi devresindeyiz. Yani unutmuyoruz o geceyi ve unutmayacağız, unutturmayacağız. Rabbim bir kez daha yaşattırmasın kimseye. Şehit evladı olmak bambaşka, güzel bir duygu. Ama biz bu hainlere vatan hainlerine fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu. “O gece sabahlara kadar mücadele verdik” 15 Temmuz’da kardeşi şehit olan Fuat Yavuz, “15 Temmuz gecesi en küçük kardeşim Fahrettin Yavuz’u TRT Harbiye Binası’nın önünde şehit verdik. O gece sabahlara kadar büyük bir mücadele verdik. Çok şükür büyük bir bedel ödedik ama bugün ülkemizin birliğinde, beraberliğiyle sapasağlam ayaktayız. Ama inanın 15 Temmuz’u sanki dün yaşadık gibi. Şehidimizi dün kaybetmişiz gibi. İçimizdeki o ateş hiçbir zaman sönmedi ve sönmeyecek de. 4 kardeş olarak sokağa çıktık, 4 kardeşimiz de keşke şehit olabilseydik. Ama en küçüğümüze nasip oldu” diye konuştu.
Konya Hüyük’te anıza direk ekim dönemi başlıyor Konya’da hububat tarımının önemli merkezlerinden Hüyük ilçesindeki tarım arazilerinde anıza direk ekim dönemi başlıyor. Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı tarafından finanse edilen ilçede “Doğrudan Ekim Teknikleri Eğitim” projesi çerçevesinde temin edilen anıza direk ekim makinesi proje ortağı olan Hüyük Ziraat Odası Başkanlığına teslim edildi. Hüyük Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Zedef, KOP Başkanlığına projeye verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti. Zedef, makine kullanımı ile yörede faaliyet gösteren üreticilerin artık yakıttan yüzde 80 ve maliyetten yüzde 50 oranında tasarruf sağlayacağını belirterek, “Doğrudan Anıza Ekim Mibzeri ile doğrudan ekim yöntemiyle bölgemizde de hububat ekimi yapılabilecek. Bütün dünyada uygulanmakta olan ve son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmakta olan doğrudan anıza ekim yöntemiyle hem işçilik maliyetleri, hem de sürüm maliyetleri düşerek çiftçimize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Klasik üretim yöntemlerinde yoğun toprak işleme yapılmaktadır. Yoğun toprak işleme, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını bozmakta ve çiftçiye ağır maliyetler getirmektedir. İlçemizde ana ürünler olan buğday ve arpa üretiminde ise arazinin özelliklerine göre değişmekle birlikte ekim öncesi 3-5 kez traktörle tarlaya girilerek toprak hazırlığı yapılmaktadır. Direk anıza ekim yapan mibzer kullanılması ile 1 seferde ekim yapılmakta, çiftçi açısından yakıtta yüzde 70-80, iş gücünden ve zamandan yüzde 50-60 tasarruf sağlanmaktadır. Aynı zamanda toprağın organik madde miktarında artış, toprak strüktüründe iyileşme, havalanma ve su geçirgenliği gibi toprak fiziksel özelliklerinde iyileşme, verim artışı hedeflenmektedir” dedi.