GÜNDEM - 26 Mayıs 2024 Pazar 12:53

Hakkari’de postacılar yarıştı

A
A
A
Hakkari’de postacılar yarıştı

PTT Genel Müdürlüğünce düzenlenen 52’nci Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali Hakkari’de yapıldı.


Hakkari Bulvar Caddesi’nde start veren yürüyüş; saygı duruşu, İstiklal Marşı ve halk oyunları gösterisi ile başladı. Burada konuşan Hakkari Valisi Ali Çelik ise sevginin, hoşgörünün ve dağların şehri Hakkâri’de güzel bir etkinlik düzenlendiğini belirterek, “Yaklaşık 200 yıldır devam eden kurumun 52. Postacı Yürüyüşü Yarışması Türkiye Finali Hakkari’de yapıldı. 500 postacının katıldığı yarışmalar sonucunda finale kalan 84 postacımız final yarışması için Hakkari’ye tercih ettiler. PTT Genel Müdürü ve çalışanlarına şükranlarımız sunuyorum” dedi.


PTT Genel Müdürü Hakan Gülten de, doğa harikası olan Hakkari’de 52. Postacı Yürüyüşü Yarışması Türkiye Finalini yaptıklarını söyledi. Gülten, “200 yıllık posta teşkilatımız; devletimizin birçok noktasında, savaşta, afette, pandemi döneminde görev almıştır. Bu görevi yapanlar yarışıyor. 7 bölgede yaptığımız yarışmanın birincileri buradalar. Buradaki birincileri belirleyip Balkanlardaki postacı yarışmasına göndereceğiz” dedi.


Yarışmaya 7 bölgeden 549 kişi arasında yapılan seçmeler sonucunda final etabına kalan 52 erkek ve 32 kadın postacı katıldı. Yarışmada dereceye girenlere plaketleri takdim edileceği belirtildi.Hakkari’de postacılar yarıştı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Tokat Babalar Günü’nde eşine kendi ürettiği aracı hediye etti Tokat’ta Babalar Günü’nde Melike Arslan, 2 yaşındaki kızı Lina ile birlikte hazırladığı özel bir hediye ile eşine unutulmaz bir sürpriz yaptı. Tokat’ta Babalar Günü, unutulmaz bir sürprize sahne oldu. Melike Arslan, 2 yaşındaki kızı Lina ile birlikte hazırladığı özel bir hediye ile eşi Cengizhan Sefa Arslan’ı duygulandırdı. Melike Arslan, uzun süredir üzerinde çalıştıkları aracın anahtarını Babalar Günü’nde eşine teslim etti. Cengizhan Sefa Arslan, eşi ve küçük kızı Lina’nın bu özel günde kendisine hazırladığı sürpriz karşısında büyük bir mutluluk yaşadı. Arslan ailesinin birlikte ürettiği araç, Babalar Günü’nün en anlamlı hediyesi oldu. Melike Arslan, "Eşim Cengizhan, her zaman ailesine ve çocuklarına düşkün bir baba. Ona, sevgimizi ve minnettarlığımızı göstermek için Lina ile birlikte böyle bir sürpriz hazırlamak istedik" dedi. Aracın yapım sürecinde Lina’nın da küçük katkıları olduğunu belirten Melike Arslan, "Lina da bu süreçte bizimle birlikteydi ve onun da katkılarıyla bu özel hediyeyi tamamladık" şeklinde konuştu. Cengizhan Sefa Arslan ise, "Bu benim için en özel ve en anlamlı hediye oldu. Eşime ve kızıma çok teşekkür ediyorum" diyerek duygularını ifade etti. Tokat’ta yaşanan bu anlamlı olay, Babalar Günü’ne farklı bir renk kattı ve sosyal medyada da büyük ilgi gördü.