SPOR - 10 Eylül 2022 Cumartesi 20:20

Spor Toto Süper Lig: Karagümrük: 0 - Giresunspor: 0 (Maç devam ediyor)

A
A
A
Spor Toto Süper Lig: Karagümrük: 0 - Giresunspor: 0 (Maç devam ediyor)

Spor Toto Süper Lig’in 6.

Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında Karagümrük, Giresunspor’u konuk ediyor. Mücadelenin 20 dakikası golsüz eşitlikle geçildi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adana Kozan’ın il olma ihtimali ilçede sevinçle karşılanıyor Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’de il sayısının 100 ile çıkarılması açıklamasının ardından TÜİK verilerinde il olma kriterlerini sağlayan ilçeler arasında birinci sırada olması ilçede sevinçle karşılandı. İlçedeki esnaflar “Kozan iline hoşgeldiniz” tabelalarını iş yerlerinin önüne asarak Kozan’ın il olmasını istediklerini kaydetti. Osmanlı döneminde vilayetlik statüsüne sahip olan Kozan ilçesi, 1926 yılında bazı milletvekillerinin etkisiyle vilayetlikten ilçe statüsüne döndü. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. yılında 100 il vaadi ile büyük bir coşku yaşanan ilçe TÜİK verilerinde il olmaya hak kazanabilecek özellikleri taşımasıyla ilk sırada yer alması ilçede heyecan oluşturdu. Kozanlı bazı esnaflar iş yeri önlerine “Kozan iline hoşgeldiniz” yazarken vatandaşlar Kozan’ın il olmasının büyük bir sevinç olacağına vurgu yaptı. Esnaflardan Ayşe Ersin, heyecanlı olduklarını ifade ederek, “Kozan’ın il olmasını istiyoruz. İl olursak daha çok gelişeceğiz” dedi. Vatandaşlardan Soner Özev ise Kozan’ın il olmasını çok istediklerini kaydederek, “Devlet Bahçeli’nin sözleri bizleri çok sevindirmişti. TÜİK verilerinde de ilk sırada yer almak bizleri mutlu etti. İlçemizin yeniden il olması gençlerimiz için çok güzel olur. İl olursak iş anlamında fabrika anlamında yatırım anlamında ilçemiz büyür ve gelişir” diye konuştu. Vatandaşlardan Cemil Kenger de Kozan’ın yüz ölçümü ve nüfusu bakımından birçok mevcut illerden büyük bir ilçe olduğunu belirterek, “İlçemiz il olma potansiyeline sahip. İl olursak şehir olarak kalkınırız. Valilik gelecek ve diğer kurumların gelmesi ile şehirdeki hareketlilik oranı yükselecek. Yatırım olur devlet desteği aratacaktır. Gençlere iş alanı açılır. Gençlerin sosyalleşmesi adına birçok projeler uygulamaya geçer. Suç oranı da iş istihdam artması sayesinde suç oranları da ilçede daha da düşecektir” diye konuştu.
Muş Ailelerin evlat nöbeti devam ediyor Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından DEM Parti’yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı binası önünde bu hafta da oturma eylemi gerçekleştirdi. Çocuklarına kavuşma umuduyla Diyarbakır annelerinin başlattığı harekete destek veren Muşlu aileler eylemini kararlılıkla sürdürüyor. DEM Parti İl Başkanlığı binası önünde bir araya gelen aileler, "Evlat nöbetindeyiz", "Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir", "Halkı dolandıran parti", "Anneler direniyor", "Artık yeter yakamızdan düşün" yazılı pankartlar açtı. Anne ve babalar, fotoğraflarını taşıdıkları çocuklarına teslim olmaları çağrısında bulundu. Baba Şemsettin Özcan, 7 yıl önce DEM Parti’nin çocuğunu alıp PKK’ya verdiğini ifade ederek, "Sonuna kadar bu partinin önünde duracağım. Ben burayı terk etmiyorum. Oğlum gel teslim ol. Devlet tarafından bir sıkıntı yok. Bayrağımız birdir. Allah’ımız birdir. Kur’an’ımız birdir. Her şeyimiz birdir. Onlar değil. Onları götürmüşler meclise sokmuşlar. Bunları niye meclise sokuyorlar? Sokmuşlar, Türkiye’yi ikiye bölüyor. Çocuğumu vermeyene kadar burayı terk etmiyorum. Gelip devlete teslim olsun. DEM Parti’ye de oy vermeyin. DEM Parti zaten Müslüman değil. Müslüman olsaydı fakirin çocuklarını okuldan alıp götürmezlerdi. Onların çocukları nerede okuyor. 7 yıldır çocuğum gitmiş. Ben 5 senedir DEM Parti’nin önünde bekliyorum. Bu memlekette Kürt sorunu olsaydı bir Kürt Cumhurbaşkanı Yardımcısı olamazdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kürt" dedi. Bir çocuk dağda kalana kadar eylemi sürdüreceğini ifade eden anne Gülbahar Teker ise "DEM bizim çocukları getirsin. HDP ve PKK’ya oy yok. Bu PKK bizden ne istiyor? Oğlum gel teslim ol. Cezan yok. Ben buradayım. 4 yıldır seni bekliyorum. Devlet bizim yanımızdadır" şeklinde konuştu. Oğluna seslenen Alattin Koçhan da, “teslim ol” çağrısını yenileyerek, "Oğlum gelene kadar burada eylemimi sürdüreceğim. Oğlumu Bursa’dan parti götürdü, Diyarbakır’da üye yapıp dağa gönderdi. 8 yıldır oğlumdan bir haber alamıyorum. Oğlum gel devlete sığın. Annenle seni bekliyoruz. Onlar kendi çocuklarını iyi ülkelerde okuttu. Senin ne beklentin var onlardan. Oğlum neredeysen dön gel. Senin parmağın acırsa yine devlet sarar. Onlardan bir beklentin olmasın. Oğlum gel devlete teslim ol. Baba evladını atmadığı gibi devlet de bir vatandaşını atamaz" ifadelerini kullandı.
İstanbul 4’üncü Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi başladı Türkiye’nin önde gelen markalarıyla iş arayan vatandaşların buluştuğu 4’üncü Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi başladı. 4’üncü Boğaziçi İstihdam Zirvesi 100’e yakın kurumsal firmanın katılımı ile Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle başladı. 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Boğaziçi İstihdam Zirvesi Üsküdar Belediyesi adına Üsküdar İstihdam Merkez ve İSKUR işbirliği ile planlanıp yürütülüyor. Türkiye’nin önde gelen 100’e yakın markalarından oluşan katılımcı firmalar zirvede açıklamış oldukları pozisyona uygun adaylar ile iş görüşmeleri gerçekleştirebiliyor. Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesini binlerce iş arayan katılımcının ziyaret etmesi beklenirken zirvenin ilk gününde etkinliğe ilgi yoğun oldu. Açılışa, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve vatandaşlar katıldı. "İş arayanlar ile iş verenleri bir araya getiren bir fuar” Çalıştığı firma adına fuara katılan Gülsüm Altunyaymak, “Biz fuara ikinci kez katılıyoruz. Sabah saatleri olduğu için biraz daha katılım az ama öğleden sonra daha da artıyor. İş arayanlar ile iş verenleri bir araya getiren bir fuar” dedi. Fuara katılan Arda Köseoğlu, “Ben mühendislik öğrencisiyim bana uygun bir staj imkanı olursa diye bakmak için geldim. İlerleyen süreçlerde işe alım fırsatı oluşması için bilgilenmek amaçlı geldim” şeklinde konuştu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Her program her organizasyon önemli. Ama bu organizasyon hepsinden daha önemli. Çünkü işsizlik konusu ülkemizin önemli bir problemidir. İşsizlik gençlerimiz için çok önemli ve acil çözülmesi gereken bir problemdir. Bu önemli probleme özellikle gençlerimizin işe girip rızıklarını kazanma hem de vatana millete faydalı genç olarak toplumdaki yerini alma hedefine, idealine yönelik çalışmalarında gençlerimize yardımcı olmak istiyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak 2014’te belediyemizde ilk defa birim kurduk. Adı da ÜSİM. Üsküdar İstihdam Merkezi adıyla şube açtık. Hedefimiz 5 yılda 5 bin gencimize iş bulmak idi. 2014 - 2019 arası hedefimizin yaklaşık iki katına çıktık, 10 bin gencimize iş bulduk. 2024’e geldiğimiz 10 yılda da hamdolsun 19 bin 600 küsur gencimize iş bulmanın huzurunu yaşıyoruz. ÜSİM’e 100 bin müracaat olmuş. Bu 100 bin müracaata 150 bin iş teklifinde bulunmuşuz. Burada biz 2 bin gencimizi işe başlatırsak kendimizi mutlu sayacağız. Tabii ki 2 bin rakamı iddialı bir rakam ana neden olmasın? Burada Türkiye’nin önde gelen kamu kurumları var, özel teşebbüsler var, bir sürü stant var” dedi.
Antalya Antalya’da 15 günde 33 bin 213 araç ve sürücüye trafik idari para cezası Antalya’da havadan ve karadan yapılan 2 haftalık trafik denetimlerinde 33 bin 213 araç ve sürücüye trafik idari para cezası uygulandı. Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince helikopter ve dron kullanılarak yapılan denetimlere devam edildi. 2 haftalık denetimlerde; emniyet kemeri denetiminde 53 bin 273 yük taşıyan araçların denetiminde 28 bin 764, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde denetiminde 21 bin 80, motosiklet denetiminde 23 bin 142, şehirler arası ve şehir içi toplu taşımacılık yapan sürücülerin denetiminde 4 bin 893, okul servis araçları denetiminde 1 bin 191diğer denetimlerle birlikte toplam 153 bin 377 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Denetimlerde; hız ihlali yapan 10 bin 476, yasak park yapan 2 bin 100, kırmızı ışık ihlali yapan 2 bin 562, kask takmayan 2 bin 840, emniyet kemeri takmayan bin 518, engellilerin araçları için ayrılmış park yerlerine park yapan 420, seyir halinde cep telefonu kullanmaktan 357, alkollü araç kullanan 546, korsan taşımacılık yapan 36, abartı egzoz kullanan 153, sürücü belgesi olmadığı halde ve sürücü belgesi geri alındığı/iptal edildiği halde araç kullanan bin 333 sürücü olmak üzere diğer denetimlerle birlikte toplam 33 bin 213 araç ve sürücüye trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca trafik birimlerimizce 3 bin 390 kişiye ve yaşam tüneli eğitim çadırı’nda 568 yol kullanıcısına trafik bilgilendirme eğitimi verildi.
Bartın Türkiye’nin en büyük kariyer fuarına yoğun ilgi Bartın Üniversitesinin de (BARÜ) paydaşı olduğu Türkiye’nin en büyük kariyer fuarı Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF) alanında öncü 1071 firma ve öğrencilerin yoğun katılımıyla tamamlandı. BARÜ’nn de aralarında bulunduğu 15 üniversite ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda her yıl başka bir üniversitede düzenlenen MARMARAKAF, “Yetenek Her Yerde” temasıyla bu yıl Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen fuardaa alanlarında öncü 1071 firma, bakanlıklar ve farklı alanlardaki kurumların temsilcileri ile öğrenciler ve mezunları bir araya getirdi. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla üniversite öğrencilerini ve mezunlarını buluşturup gençlere istihdam fırsatı, firmalara ise nitelikli iş gücü imkânı sunan MARMARAKAF’ta BARÜ standı yoğun ilgi gördü. BARÜ Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ziyaretçilere staj, istihdam imkanları ve kariyer danışmanlığı konusunda bilgiler verildi. BARÜ’de yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel araştırmalar, ulusal ve uluslararası başarılar, bölgesel kalkınma odaklı projeler ve sosyal-kültürel imkânlar başta olmak üzere birçok konuda tanıtım etkinliklerinde bulunuldu. BARÜ standını Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ile birlikte farklı kurum ve kuruluşlardan yöneticiler de ziyaret etti. Ayrıca fuarda BARÜ öğrencileri kurdukları şirket ENAPTECH Havacılık bünyesinde geliştirdikleri teknolojileri tanıttı. Gençlere istihdam sağlaması ve ülkemizin öncü firmalarıyla çeşitli iş birliklerinde bulunulmasına imkân sağlayan fuarların önemine dikkat çeken BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda insan kaynağı politikası ve planlaması alanlarında öncü çalışmalar yapan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin ‘Yetenek Her Yerde’ sloganıyla düzenlediği bu fuarlar gençlerimiz için büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda BARÜ ailesi olarak biz de gençlerimizi eğitim hayatlarının ardından profesyonel hayata geçişlerini desteklemek için gerçekleştirilen fuarlara katkı sunuyoruz. Bu noktada gençlerimizi iyi bir gelecek için teşvik eden girişimleri dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanımız Sayın Salim Atay’a, ev sahipliği ve yakın ilgileri dolayısıyla Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Nuh Zafer Cantürk’e, bölgemizin saygıdeğer valileri, değerli rektörlerimiz ile tüm paydaş kurum ve kuruluşlarından yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.