YEREL HABERLER - 24 Şubat 2012 Cuma 19:18

`ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI`NDA MUTLU SON

A
A
A
`ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI`NDA MUTLU SON

İstanbul 55 Samsunlular Derneği’nin başlattığı "Çocuklar Üşümesin Kampanyası" kapsamında toplanan malzemeler Samsun’un ilçelerinde dağıtılmaya başlandı.
İstanbul Bahçelievler ilçesinde bulunan İstanbul 55 Samsunlular Derneği iki ay boyunca Türkiye genelinde yürüttüğü kampanya ile Samsun’un ilçelerinde bulunan köy okullarına ulaştırılmak üzere giyecek ve kırtasiye malzemeleri topladı. Kampanyaya İstanbul başta olmak üzere Samsun ve Türkiye’nin dört bir yanından destek yağdı. İş adamları tarafından da desteklenen Çocuklar Üşümesin Kampanyası sonucunda toplanan malzemeler dernek başkanı Aydın Arslan ve dernek gönüllüleri tarafından Samsun da belirlenen köy okullarında dağıtılmaya başlandı.
Kampanyanın Ayvacık ilçesi ayağında yapılan köy okulu ziyaretinde dernek başkan Aydın Arslan ve ekibine AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe ile Ayvacık Turizm Kültür Doğa Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ercan Albayrak da eşlik etti. Ayvacık ilçesinde yetkililerce belirlenen Karaağaç İlköğretim Okulu ziyaret edilerek dernek gönüllüleri tarafından bu okulda eğitim gören öğrencilere toplanan yardım paketleri dağıtıldı.
Karaağaç İlköğretim Okulu’nda halk tarafından da ilgi ile karşılanan ve öğrencilere bir araya gelen dernek başkanı Aydın Arslan yürüttükleri kampanya kapsamında, imkanları kısıtlı olan öğrencilerin bulunduğu köy okullarına yardım etmek amacıyla yola çıktıkları Çocuklar Üşümesin Kampanyası’nda ülke genelinde büyük destek aldıklarını belirterek, "Ülkemizin gelişmesi adına eğitim çok önemli, kendi memleketimizde eğitime destek olmak bizi ayrıca gururlandırıyor. Ayvacık’ta tanık olduğumuz bu güzel manzaralar da emeğimizin en büyük ödülü oldu" dedi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Arnavutköy’de mevlit yemeğinde onlarca kişi zehirlendi Arnavutköy’de asker mevlidinde dağıtılan yemeği yiyen çok sayıda vatandaş zehirlendi. Rahatsızlanan vatandaşlar, ambulansla Arnavutköy Devlet hastanesine kaldırıldı. Olay, akşam saatlerinde Arnavutköy Durusu Mahallesi Uğuralp Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre öğle saatlerinde oğlu askere gidecek olan bir vatandaş, komşularını mevlit yemeğine davet etti. Mevlide gelip dağıtılan yemekten yiyen vatandaşlardan bazıları birkaç saat sonra rahatsızlanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Zehirlenen vatandaşlar, ambulanslarla Arnavutköy Devlet Hastanesine götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan mahalle sakini Tarkan Yalçın, ”Yeğenimin asker gecesini yapıyorduk. Mevlit okuttuk. Burada bir yemek verdik. Bu yemekten dolayı zehirlenme olmuş. Şu an hastanedeyiz. Tüm yaralılar şu an iyi. Sadece mide bulantısı ve kusma oldu. Hepsinde etki göstermemiş. Bünyesi zayıf olan kişilerde etki göstermiş. Doktorlar ile konuştuk. Şu an da herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Yemekten sonra rahatsızlanan Bahar Çayır ise, “Biz de komşuyuz. Komşumuzun asker mevlidine gittik. Ben bir de mide ameliyatlıyım. Yemeği 2-3 kaşık yedim ama zehirlenmişim. Çok şükür şimdi iyiyiz. Yemekte tavuklu pilav ve helva vardı” diye konuştu. Olayı anlatan bir başka mahalleli Ahmet Hundi, “Aşağı yukarı 50 kişi rahatsızlandı. Mevlidi yapan teyzem, pilavı kendilerinin yaptığını ama tavuğu cuma günü aldıklarını söyledi. Dolaba koyduktan sonra kaynatıp pilavın üstüne koymuşlar. 16.00 sıralarında yediler. Akşam saatlerinde belirtiler başladı. Kusma, ishal gibi belirtiler oldu. Çoğunda fazla bir şey yok ama durumu ağır olanlar da var. Doktorlarımız ilgileniyor. Allah razı olsun” dedi.