POLİTİKA - 20 Mart 2023 Pazartesi 19:10

Vanlı kadınlar AK Parti’ye çıkarma yaptı

A
A
A
Vanlı kadınlar AK Parti’ye çıkarma yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire başkanı Selma Biçek, AK Parti Van il başkanlığına gelerek 2023 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire başkanı Selma Biçek, AK Parti Van il başkanlığına gelerek 2023 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.


Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire başkanı Selma Biçek, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa ederek bugün kendisi ile birlikte kalabalık bir kadın grubu ile AK Parti Van il başkanlığına gelerek 2023 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. Kısa bir konuşma yapan il başkanı Emre Güray, “Bugün Van’ımızın kıymetli yöneticilerinden geçmişte de birlikte görev aldığımız kıymetli ablamızın başvurusunu kabul etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığı çalışmalar takdire şayandır. Görmeyen, bilmeyen duymayan yoktur. Van için önemli bir değer olan ablamız Selma Biçek hanımefendinin ne kadar sevildiğini ve değer gördüğünü salonu dolduran kıymetli hanımefendiler anlamak mümkün. Başvurusunun hayırlı olmasını diliyor başarılar diliyorum" dedi.


Başvurusunu yaptıktan sonra bir konuşma yapan Selma Biçek, uzun yıllardır Van’da bir çok resmi kurumda görevler üstlendiğini, son olarak Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı görevini yapmaktayken 2020 yılından itibaren Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına asaleten daire başkanı olarak atandığını söyledi. 2023 seçimlerinde AK Parti Van Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu bugün yaptığını ifade eden Biçek, “Hayata geçirilmesine katkı sunduğu projeler ile kadın ve aile vurgusunu, madde bağımlılığı ile ilgili çalışmaları önemseyen, şehit ve gazi ailelerine yönelik bir çok çalışma, Tıp-1 diabet hastası çocuklarımıza yönelik çalışmalar, kadınların toplumda daha güçlü ve etkin rol oynaması için bir çok projede baş rolü üstlendim. Kahramanmaraş merkezli depremde 1,5 ay Malatya ilimizde görev yaptım. Acılarını paylaştım, yaralarını sarmak için gece gündüz çalıştık. Çocuklarımız başta olmak üzere kadınlarımız ve ailelerine psiko sosyal destek verdik. Vanlı hemşerilerimin her bir sıkıntısın duyarsız kalmayıp üst makamlara taşıyacağıma, kadınlarımızın, çocuklarımızın ve ailelerimizin haklarını sonuna kadar savunacağıma, hayata geçirdiğimiz projeleri ülke geneline yaymak daha da geliştirmek için elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum. Amacının Türkiye yüzyılında Van’ımızın güçlü kadınları ile çıktığımız bu kutlu yolda güzel Van’ımızı, hepsi bir birinden kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte güzel güçlü yarınlara ulaştırmaktır, “yarın değil hemen şimdi.” Hayata geçirdiğimiz projeleri ülke geneline yaymak daha da geliştirmek boynumuzun borcu olsun” diye konuştu.Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği ve katkı sunduğu projelerden bazıları;


Tip diyabet hastası çocuklarımıza ücretsiz sensörlü şeker ölçüm cihazı dağıtımı ve her ilçede diyabet konulu seminerler düzenledi. Kadın girişicilere yönelik fuar, sergi ve defile programları düzenledi. Şehit ve gazi ailelerine yönelik çalışmalar düzenledi. 75 bin kadınımız ile rekor katılımlı geziler düzenledi. Madde bağımlılığına karşı çalışmalar yaptı. Kadına karşı şiddetin önlenmesi için çalışmalar yaptı. Aile Destek Merkezleri’nin sayılarını 100’ün üzerine çıkarttı. Aile Eğitim Programı’nın koordinatörlüğünü yaptı. Kadın kooperatifçiliğini yaygınlaştırdı. Meslek Edindirme Kursları’nın sayılarının arttırılmasını sağladı. Kadınlarımıza yönelik eğitim seminerleri ve konferanslar düzenledi. Düzenli olarak aile ziyaretleri yaparak destek oldu. Mahalle toplantıları düzenleyip vatandaşlarımızı dinledi. Tandır Yanıkları Sempozyumu’na katkı sağladı. Çocuklarımızın gelişimine yönelik birçok program düzenledi. Sağlık çalışanlarımıza sık sık moral motivasyon ziyaretlerinde bulundu. İlimizin tanıtımı için ulusal ve bölgesel birçok programa ev sahipliği yaptı. Psikoterapi ve aile içi terapi seansları düzenledi. Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Malatya’da kadın, engelli, yaşlı ve çocuklara özel hizmetlerin yanında tüm vatandaşlara psiko sosyal destek verilmesini sağladı.Selma Biçek kimdir :


1965 Van’da doğdu, çocukluğu Van Edremit ilçesi ve Van merkezde geçti. İlk ve orta öğretimini Van’da tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirip, Van YYÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1988 Yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Van Bölge Müdürlüğünde memur olarak işe başladı 1993 yılında şef kadrosuna atandı. Zaman zaman bölge müdürlüğüne vekâlet etti. Daha sonra Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüklerinin Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü ile birleşmesinden dolayı Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde şef olarak görev yaparken, 2015 tarihinde Van Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne İl Müdür Yardımcısı olarak atandı. 18 Ağustos 2020 tarihinde Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine asaleten atanarak halen bu görevi yürütmekteydi. Selma Biçek, evli iki çocuk annesidir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İzmir Kasapoğlu: "İnanıyoruz ki 31 Mart 2024, İzmir’in kayıp yıllarını artık geride bırakma yılı olacak" Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Kasapoğlu, İzmir’in Bayraklı ilçesi Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar’ın proje tanıtım toplantısında, "İnanıyoruz ki 31 Mart 2024, İzmir’in kayıp yıllarını artık geride bırakma yılı olacak" dedi. İzmir’in Bayraklı ilçesinde Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar proje tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, yaptığı konuşmada İzmir’in tüm ilçeleriyle birlikte gerçek belediyecilikle tanışma vaktinin geldiğini söyleyerek, "İzmir’i hizmetten mahrum bırakanlara, bu şehrin insanlarına hizmeti tattırmayanlara 31 Mart akşamı İzmirli artık yeter dur diyecek” dedi. Kasapoğlu, “İzmir Büyükşehir’de Hamza Dağ başkanımızla, ilçe belediyelerinde Cumhur İttifakı’nın birbirinden değerli başkan adaylarımızla bu yolu yürüyoruz ve inanıyoruz ki bu şehre, bu halka belediyecilik nedir onu hep birlikte yaşatacağız. Bayraklı’nın hanımefendileri, beyefendileri, kıymetli gençleri, pırıl pırıl çocukları bu şehirde daha konforlu yaşamayı hak ediyorlar. Daha güvenli evlerde oturmayı, daha yeşil alanlarda gününü geçirmeyi, sporuyla, sanatıyla, kültürüyle vakitlerini daha nitelikli şekilde değerlendirmeyi hak ediyorlar. Daha mutlu olmayı hak ediyorlar. Burada Bayraklı’ya gönülden hizmet etmeye talip bir kardeşimiz var. Bilal Kırkpınar var. Spordan sanata, yeşil alanlardan eğitime herkesi ilgilendiren, herkese dokunacak birbirinden kıymetli çok özel projelerini görüyorsunuz. Bu projeler çok önemli. Bu projeleri doğru anlatmak, doğru tanıtmak çok önemli. İnanıyorum ki Bilal kardeşim beş yıl boyunca bu projeleri ile Bayraklı’yı hak ettiği hizmete kavuşturacak. Bu salondaki heyecan çok güzel. Ancak seçim sandıkta kazanılıyor. Bu heyecanı 31 Mart günü sandıkla taçlandırdığımızda Bayraklı’mız kazanacak, İzmir’imiz kazanacak” diye konuştu. "Biz iş birliğimizi İzmir halkı ile yapıyoruz" “Biz gelmedik dava için bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik" diyerek konuşmasına devam eden Kasapoğlu, "Tüm İzmir’e gönüller yapmaya, birlikte yürümeye, birlikte koşmaya geliyoruz. Bizim kitabımızda ötekileştirmek yok, bizim kitabımızda ayrıştırmak yok, kucaklamak var, birleştirmek var. 85 milyonu etle tırnak gibi bir arada tutmak var. Biz ona talibiz. Başkaları kimlerle işbirliği yaparsa yapsın, ne tür maceralara girerlerse girsinler biz işbirliğimizi İzmir halkıyla yapıyoruz. İnanıyoruz ki 31 Mart 2024, İzmir’in kayıp yıllarını artık geride bırakma yılı olacak" dedi.
Çorum Trendyol 1. Lig: Çorum FK: 0 - Bandırmaspor: 0 Trendyol 1. Lig’in 25. haftasında Çorum FK sahasında karşılaştığı Teksüt Bandırmaspor ile 0-0 berabere kaldı. Maçta lehine verilen penaltı atışını iki kez değerlendiremeyen kırmızı-siyahlı ekip sahadan 1 puanla ayrıldı. Maçtan dakikalar 5. dakikada sağ kanattan topla buluşan Geraldo, rakibini çalımladıktan sonra topa yerden sert vurdu. Savunmadan seken topu kaleci Zafer köşeden son anda kornere çeldi. 9. dakikada Bandırmaspor etkili geldi. Sol kanattan ani gelişen atakta Gakpa topla hareketlendi. Ceza sahasına yerden sert çıkardığı topa Metehan gelişine vurdu. Ferhat, son anda ayak koyduğu topu kornere gönderdi. 13. dakikada sağ kanattan Rahmetullah topla son çizgiye indi. Penaltı noktasına ortasında Gakpa bomboş yükseldiği topa kafasıyla vurdu. Üst direği sıyıran meşin yuvarlak auta gitti. 25. dakikada fıskiye sürprizi yaşandı. Saha içerisindeki sulama fıskiyelerinin teknik bir arıza nedeniyle açılması sonucu maça 2 dakika ara verlldi. Fıskiyelerin kapatılmasının ardından maç kaldığı yerden devam etti. 42. dakikada sol kanattan Erkan’ın pasında sol kanatta Eren çizgi üzerinde tuttuğu topu ceza yayın üzerinde bulunan Nalepa’ya çıkardı. Nalepa, topa gelişine vururken Zafer topu köşeden çıkardı. 45. dakikada sağ kanattan Geraldo’nun pasında Nalepa hareketlendi. Thomas ile duvar pasında Nalepa topla ceza sahasına girerek yaptığı ortada savunma tehlikeyi uzaklaştırdı. 52. dakikada sol kanattan Geraldo’nun pasında savunma arkasına sarkan Erkan Kaş çaprazdan kaleci Zafer ile karşı karşıya kaldı. Erkan’ın yakın köşeden kaleye sert vuruşunda kaleci Zafer topa sahip oldu. 54. dakikada sağ kanattan Eren topla son çizgiye kadar indi. Altı pasa yaptığı ortada Thomas topa kafayı vuramadı. Kırmızı siyahlı takım net gol pozisyonunu değerlendiremedi. 71. dakikada sol kanatta Geraldo topla buluştu. Yaklaşık 25 metreden çektiği şutta kaleci Zafer direk dibinden topu kornede çeldi. 80. dakikada sağ kanattan yapılan ortada altı pas içinde Rahmetullah, Ozan Sol’a yaptığı müdahale sonrası hakem VAR’ın uyarısıyla pozisyonu izledi ve penaltı noktasını gösterdi. 83. dakikada Thomas’ın kullandığı penaltı atışında kaleci Zafer, köşeden topu çıkarırken VAR incelemesi sonucunda kalecinin çizgiye basmadığı için atış tekrar edildi. 84. dakikada penaltı atışını kullanan Nalepa, vuruşunda üst direğe takıldı. Oyun alanına dönen topa kaleci uzaklaştırırken hakem faul düdüğünü çaldı. Hakemler: Ömer Faruk Gültekin, Erkan Akbulut, Oğuz Kağan Çalışır Çorum FK: Hasan Hüseyin, Kerem, Loıck Landre, Toure, Ferhat Thomas (Ahmet dk. 87), Nalepa, Eren (Ozan dk. 66), Hakan (Ahmet İlhan dk. 87), Geraldo (Gökhan dk. 90), Erkan Yedekler: Ali, Ologo, Atakan, Suat, Adem, Süleyman Teknik Direktör: Serkan Özbalta Teksüt Bandırmaspor: Zafer, Moussa (Sergen dk. 74), Metehan, Rahmetullah, Edson, Chesney (Cebio dk. 19), Levent (Emirhan dk. 46), Mehmet, Mücahit (Emre Batuhan dk. 90), Taha Batuhan, Gakpa (Doğan Can dk. 74) Yedekler: Akın, Badji, Aygün, Mert, Mustafa Teknik Direktör: Hüseyin Eroğlu Sarı kartlar: Ferhat, Nalepa (Çorum FK), Levent, Rahmettullah, Taha Batuhan (Bandırmaspor)