EKONOMİ - 15 Haziran 2024 Cumartesi 11:37

Van’da Kurban Bayramı arefesinde açık oto pazarında yoğunluk

A
A
A
Van’da Kurban Bayramı arefesinde açık oto pazarında yoğunluk

Van’da Kurban Bayramı arefesinde ikinci el oto pazarı, araç almak isteyen vatandaşlarla dolup taştı.


Kurban Bayramı arefesinde Tuşba ilçesinin ikinci el açık oto pazarına araçlarını satmak için akın eden yüzlerce vatandaş, yoğunluk oluşturdu. Cumartesi günleri tıka basa dolan ve araç alım satımı yapanların mekanı haline gelen oto pazarı, bayram öncesi dolayısıyla yoğun bir kalabalıklara ev sahipliği yapıyor. Araç almak için pazara gelenler, ihtiyacını karşılayacak uygun model araçlara ilgi duyuyor. Vatandaşlar özellikle bayram öncesi sorunsuz bir tatil geçirmek için yakıt cimrisi ikinci el araçlara rağbet etti."Fiyatlar düşüş eğiliminde"


Araç almak için sabahın erken saatlerinde açık oto pazarına gelen bir vatandaş, 500 bin lira civarında bir araca baktığını belirtti. Fiyatların geçen yılın Temmuz ayından bu yana düşüş eğiliminde olduğunu ifade eden vatandaş, insanların özellikle düşük model araçlara ilgi gösterdiğini söyledi.


Aracını satmak için gelen bir vatandaş da araç fiyatların düşük olmasına rağmen alış durumunun düşük olduğunu belirterek, umutlarının bayram sonrası olduğunu kaydetti.Van’da Kurban Bayramı arefesinde açık oto pazarında yoğunluk

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Gümüşhane Gümüşhane’de 15 Temmuz etkinlikleri başladı Gümüşhane’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Vali Alper Tanrısever ve kent protokolü şehit kabirlerini ziyaret etti, fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve hain FETÖ darbe girişiminin 8.yıldönümünde Gümüşhane’de dün akşam şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verilmesinin ardından bugün ilk program Emirler Mezarlığında gerçekleştirildi. Emirler mezarlığında meftun bulunan şehit kabirlerini ziyaret eden Vali Alper Tanrısever, Milletvekili Musa Küçük, Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, İl Genel Meclisi Başkanı Av.Eşref Balki ve kent protokolü kabirlere karanfil bıraktıktan sonra Kur’an-ı Kerim tilavetini dinleyip İl Müftüsü Hüseyin Gün’ün duasına eşlik etti. Buradaki programın ardından Atatürk Parkında, 15 Temmuz gecesi yaşananların delilleri olan fotoğraf sergisinin açılışı yapılarak fotoğraflar incelendi. Serginin ardından açıklama yapan Vali Tanrısever, “Bugün, hain FETÖ darbe girişiminin 8. yıldönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anıyoruz. Emirler Mezarlığı’nda bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek, onların fedakarlıklarını bir kez daha hatırladık ve minnetle andık. Milletimizin azmi ve iradesi, bu topraklarda her zaman hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın en büyük teminatıdır. 15 Temmuz’da demokrasimizin, milli birliğimizin ve vatan sevgimizin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gördük. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hep birlikte, güçlü ve aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyeceğiz. Unutmayalım ki, bizler bir oldukça, kardeş oldukça, ülkemiz de ilelebet hür ve bağımsız kalacaktır” dedi.