ÇEVRE - 15 Haziran 2024 Cumartesi 10:49

ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi

A
A
A
ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliği’ne uygun içme suyunu, sağlıklı ve kesintisiz olarak vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor.


Uluslararası standartlarla kaliteli bir şekilde 7 gün 24 saat hizmet veren ASKİ, 2014-2024 yılları arasında, 733 adet sondaj çalışması gerçekleştirdi. Son 10 yılda içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla 3.920 lt/sn suya ulaşan ASKİ bugüne kadar toplamda 100 bin metrelik içme suyu sondaj çalışmasını tamamladı.


Gelecek nesillere aktarıyoruz


ASKİ’nin yaşam kaynağımız olan suyu, sürdürülebilir hizmet anlayışıyla etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak çevreye duyarlı, gelecek nesillere aktarılmasında öncü bir kurum olduğunu ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Buharkent’ten Didim’e kadar Aydın’ın her köşesinde çalışmaya devam ediyoruz. Hizmet odaklı belediyecilikle planlı bir şekilde altyapı çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adana 15 Temmuz Şehitleri için Saimbeyli’de fidanlar toprakla buluştu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına Saimbeyli ilçesinde önce şehitlik ziyaret edilerek dua edildi ardından yüzlerce fidan toprakla buluştu. Saimbeyli Kaymakamlığı, Belediye ve orman işletme müdürlüğü ve ilçe protokol üyeleri 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri çerçevesinde Saimbeyli Obruk mevkiinde 150 fidan şehitler için toprakla buluşturarak hatıra ormanı oluşturuldu. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlerinde ilçe Kaymakam Emre Açar, Belediye Başkanı Mahmut Dal, Orman İşletme Müdürü Ayhan Uyaroğlu, Şehit Aileleri ve ilçe protokol üyeleri ilçe şehitliğini ziyaret ederek dua etti. Ardından Obruk mevkiinde orman işletme müdürlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına 150 fidan toprakla buluşturuldu. İlçe Kaymakamı Emre Açar, "15 Temmuz’da bir daha ülkemizde kimsenin milli birliğimize göz dikemeyeceğinin tarihi örneklerinden biri verildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir bireyi bu vatan için nasıl fedakarca mücadele ettiğini canından vazgeçip vatanından vazgeçmediğini tüm dünya görmüş oldu. Şehitlerimizi rahmet ile anıyor gazilerimize bir kez daha şifa diliyoruz” dedi. Belediye Başkanı Mahmut Dal, Saimbeyli’nin milli mücadele yıllarından bu yana verdiği destansı mücadele ile vatanperver insanlarının Toroslardan Anadolu’ya koştuğu vatan için canlarından vazgeçtiğini ve destanlar anıldığını ifade ederek, “Ülkemizde 100 yıl önce oynanan oyunlar ile 8 yıl önce oynan oyunlar aynı. Bu vatan tehlikeye girerse bu oyunu dün de bugün de yarında bozacağız" diye konuştu.
Adıyaman Şehitlerin kabrine karanfil bırakıldı 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle şehitlik ziyaret edilerek, dualar edildi. Adıyaman Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, milletvekilleri, kurum müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda kişi şehitliği ziyaret etti. Müftülük görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından İl Müftüsü Mevlüt Haliloğlu tarafından ise dua okundu. Şehitlik ziyaretinde davetliler şehitlerin kabrine karanfil bırakarak, şehit yakınlarıyla başsağlığı dileklerini iletti. Şehitlik ziyaretinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Yenipınar Camiinde düzenlenen mevlit programına katıldı. Burada şehitler için düzenlenen mevlit programında şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. Okunan mevlit programı sonrası vatandaşlara pilav ikramı yapıldı. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimiyle ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, “Şunu da gördü herkes, tüm dünyaya örnek teşkil etti. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu, içerden ve dışardan yönelen tehditlere karşı nasıl bir ve beraber hareket ettiğini, birliktelikle birlikte nasıl bu tehditlerin bu tehlikeleri bertaraf ettiğini bütün bir dünyaya büyük bir örnek olarak gösterdi bu aziz millet, gerçekten. Dünyaya örnek teşkil etti gerçekten. Darbelerin yapılamayacağını artık sadece demokrasiyle, seçimle, sandıkla ancak yönetimlerin el değiştirebileceğini herkese gösterdi. Bu örnekle birlikte işte Güney Amerika’da, Afrika’da zaman zaman darbeler oluyor. Artık darbeler tarihe karışacak çünkü artık bir darbe girişimi esnasında bütün dünya şunu gördük ki bu ülkenin insanları, halkı, milleti bir araya geldiğinde, birlikte hareket ettiğinde ne top, ne tüfek sindiremiyor onları” dedi. Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış ise konuşmasında, “Bu kadar yüksek bir saldırıya karşı son teknolojik araçların, uçakların, tankların işgal hareketine karşı milletimizin selalarla, ezanlarla, tekbirlerle kendi iradesine sahip çıkmış olması son derece kıymetli” diye konuştu.