ÇEVRE - 23 Mayıs 2024 Perşembe 11:21

Gafil avlanan yılan, fare kapanına takıldı

A
A
A
Gafil avlanan yılan, fare kapanına takıldı

Elazığ’da eve girmeye çalışan yılan, daha önce fareleri yakalamak için koyulan tuzağa takıldı.


Olay Palu ilçesine Hasbey köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ev halkı fare için yapıştırıcı tuzak kurdu. Akşam saatlerinde tuzağa bakan aile, fare için koyulan yapıştırıcı tuzağına yaklaşık 2 metrelik bir yılanın yakalandığını gördü. Ev sahipleri yılanı bulunduğu yerden çıkarıp tekrar doğaya bırakırken, başlarına ilk defa böyle bir olay geldiğini söyledi.Gafil avlanan yılan, fare kapanına takıldı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Düzce 112 dükkanın tapuları için imzalar atıldı Düzce Belediyesi tarafından hayata geçirilen Modern Sanayi Sitesi Projesi’nin birinci etabı tamamlanma aşamasına gelirken, 112 dükkanın tapusu da hak sahiplerine teslim edilmek üzere Beltaş’a devredildi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemli projeleri arasında yer alan modern sanayi sitesinin birinci etabında inşaat çalışmaları sona ererken, ince işçilik ve altyapı çalışmaları ise devam ediyor. Kültür Mahallesi’nde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi kapsamında eski sanayi çarşısı esnaflarının taşınacağı Beslanbey Mahallesi’nde inşa edilen dükkanların hak sahiplerine teslim edilmesi için hazırlıklar sürüyor. Düzce Belediyesi tarafından 112 dükkanın kat irtifak tapularının belediye iştirak şirketi Beltaş A.Ş.’ye devir işlemleri Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap ve Beltaş Genel Müdürü Üzeyir Yiğit’in imzaları sonrası tamamlandı. Başkan Faruk Özlü, Düzce’nin en modern sanayi sitesini inşa ettiklerini ifade ederek, “Su, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, elektrik bütün altyapısı tamamlanmış ve yolları asfaltlanmış bir site olacak. Yaptığımız modern sanayi sitesi eskisinden çok daha güzel ve fonksiyonel. Orada işlerin çok daha yoğun ve güzel olacağını düşünüyoruz. Yakın bir tarihte tören düzenleyerek tapuları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Esnaflarımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu. İkinci etapta inşaat hazırlığı başladı 3 etaplı olarak planlanan Modern Sanayi Sitesi toplam 385 dükkandan oluşacak. Projenin 1. etabında yer alan 112 dükkanın inşaatı tamamlanırken, dükkan içi boya uygulaması, merdivenlerin ve asma katların korkuluk montajı, tuvaletlerin zemin ve duvar kalebodur uygulaması yapılıyor. Altyapının tamamlanması için de çalışmalarını sürdüren ekipler, imar yolları ile dükkanlar arası zemin tesviyesini gerçekleştiriyor. İhalesi gerçekleştirilen 2. etapla ilgili olarak da temel alt kotu zemin tesviyesi yapılarak, 88 dükkanın inşa edileceği alan hazırlanıyor.
Kocaeli Gebze’de 309 patili can yeni yuvalarına kavuştu Gebze Belediyesi’nin Pelitli’de hizmete açtığı Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kısırlaştırma, aşılama, tedavi ve rehabilitasyon gibi tüm bakımlar yapılıyor. Merkez bugüne kadar 309 patili canı sahiplendirip yeni yuvalarına kavuştururken 20 bin 196 sokak hayvanını da tedavi etti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün önemli hizmetlerinin başında olan Pelitli Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde deneyimli veteriner hekimler denetiminde patili dostların kısırlaştırma, aşılama tedavi ve rehabilitasyon gibi tüm bakımları yapılıyor. Modern tıbbi cihazlarla donatılan Gebze Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde halk sağlığını koruma önceliğiyle bulaşıcı hastalıkları önlemek için başta kuduz aşısı uyuz tedavisinin yanı sıra merkezde, hasta yaralı sokak hayvanlarına tıbbi müdahale, ameliyathane ve cerrahi operasyon müdahaleleri gerçekleştiriliyor. Gebze Belediyesi Pelitli Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bulunan mobil klinik aracıyla yerinde acil müdahale ve tedavi hizmetleri de veriliyor. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan ve yeni ailelerini bekleyen patili canların sahiplendirilmesi de Gebze Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Gebze Belediyesi Pelitli Rehabilitasyon Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hizmete girdiği Haziran 2022 yılından bugüne kadar ki süreçte 5 bin 392 sokak hayvanını kısırlaştırıldı, 12 bin 57 sokak hayvanına ise kuduz ve karma aşıları yapıldı. Yine aynı zaman zarfında 20 bin 196 sokak hayvanına tedavi ve bakım hizmetinin sunulduğu merkezde ayrıca 309 patili dost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.