- 09 Kasım 2020 Pazartesi 14:51

4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden:

A
A
A
4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden:

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden, firma olarak 4 ana faaliyet alanında hizmet verdiklerini ifade ederek, “Van’ın ilk ve tek siber güvenlik firması olmaya adayız” dedi.

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden, firma olarak 4 ana faaliyet alanında hizmet verdiklerini ifade ederek, “Van’ın ilk ve tek siber güvenlik firması olmaya adayız” dedi.


Van’da verdikleri siber güvenlik hizmeti hakkında açıklama yapan 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden, kuruldukları günden itibaren yazılım, bilgi teknolojileri, reklamcılık ve danışmanlık konularında hizmet verdiklerini ifade etti. Bölgede siber güvenlik alanında yeterli sayıda çözüm olmadığından, bilgi teknolojileri ana faaliyet alt dallarından olan siber güvenlik alanında daha önce hiç verilmemiş ürün ve hizmetlerde fark oluşturduklarını vurgulayan Güden, “Siber Güvenlik Araştırma Merkezimizde (SİGAM) sürekli yeni ürünler üretmekteyiz. Geçtiğimiz hafta içerisinde bir IDS (Intrusion Detection System) çözümü ürettik. Bu IDS çözümü erken uyarı sistemi özelliğiyle sunucu sızma girişimlerini anlık tespit etmektedir. Buna benzer bir sürü çözümümüz var” dedi.


Siber güvenlik alanı için de marka yatırımı yaptıklarının altını çizen Güden, “Bilgin ve siber istasyon markalarımızla da siber güvenlik alanında sızma testleri hizmetleri vermekteyiz. Genel olarak bu sızma testleri, Ağ Sızma Testi, Web Uygulamaları Sızma Testi, Mobil Uygulamaları Sızma Testi, Sosyal Mühendislik Testi. Bunun yanı sıra güvenlik duvarı çözümleri ile anti virüs çözümlerimiz de mevcut. Ayrıca Kişisel Verilen Korunması Kanunu kapsamındaki öneri olarak sunulan ISO 27001 Danışmanlığı’nda teknik alt yapı hizmeti verebilmekteyiz” ifadelerini kullandı.


Siber güvenliğin geleceğin en popüler mesleği olduğunu ve siber güvenlik alanında eğitim hizmeti verdiklerini belirten Güden, “Bu alanda kariyer yapmak isteyen, kendini geliştirmek isteyenler için eğitimlerimiz mevcuttur. Eğitimlerimiz kişiye özel olabileceği gibi grup eğitimlerimiz de mevcuttur. Pandemi önlemleri kapsamında eğitimlerimiz sosyal mesafe kuralına göre yapılacağı gibi online olarak da yapılabiliyor” diye konuştu.


2011 yılında Van merkezde meydana gelen depremi unutmadıklarını dile getiren Güden, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Buharkent’te deve güreşi hazırlıkları tamamlandı Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, 17 Aralık Pazar günü yapılacak olan deve güreşi festivaline 7’den 70’e herkesi davet etti. Buharkent Belediyesi tarafından devecilik kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için her yıl düzenlenen geleneksel deve güreşi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Buharkent’te 30 yılı aşkın süredir belirli aralıklarla düzenlenen deve güreşi şenlikleri, yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine kurulan Türkiye’nin en büyük ve en modern Deve Güreşi Sahası olma özelliğini de taşıyan alanda gerçekleştirilecek. Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgelerinin ünlü güreş develeri 17 Aralık 2023 Pazar günü Buharkent Deve Güreşi Sahası’nda kozlarını paylaşacak. Başkan Erol’dan davet Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, "Milletimizin en önemli kültürel unsurlarından ve en önemli değerlerimizden olan deve güreşleri bu bölgede yaygın bir şekilde yapılıyor. Buharkent olarak biz de yıllardır deve güreşlerine ev sahipliği yapıyoruz. 2015 yılında inşa ettiğimiz ve 8 yıldır da Türkiye’nin en modern sahasında kültürümüzün yaşatılmasını sağladığımız için ayrıca çok mutluyuz. 17 Aralık 2023 tarihinde pazar günü inşallah bu sahada yine bölgenin en büyük en güzel güreşleri yaşanacaktır. Ege, Akdeniz ve Marmara’nın en pehlivan ve en bilinen develeri bu sahada güreş tutacaklar. Türkiye’nin en iyi ve en modern deve güreş sahası olarak bilinen Buharkent’teki deve güreşi şenliklerimize 7’den 70’e herkesi bekliyoruz. Bu coşkuyu, bu güzel şenliği izlemeye herkesi davet ediyorum” dedi.
Ankara Bakan Yerlikaya: “Son 4 günde 81 ilde aranan şahıslara yönelik gerçekleştirilen ’Çember-8 Operasyonlarında’ 4 bin 951 firari yakalandı” İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aranan şahıslara yönelik 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Çember-8 Operasyonları’nda” 4 bin 951 firarinin yakalandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Çember-8 Operasyonları” hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, “Son 4 gün içinde 81 ilde eş zamanlı olarak ‘Aranan Şahıslara’ yönelik gerçekleştirilen ‘ÇEMBER-8 Operasyonları’nda’ arama kaydı bulunan 4 bin 951 firari yakalandı. Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki, firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Bakan Yerlikaya’nın yaptığı paylaşıma göre 0-5 yıldır aranmakta olan 4 bin 880 şahıs, 5-10 yıldır aranan 53 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahıs yakalandı. Hırsızlıktan 536, dolandırıcılıktan 257, yağmadan 101, cinayetten 55, cinsel suçlardan 55 şahıs başta olmak üzere toplan 4 bin 951 şahıs yakalandı. Bakan Yerlikaya yakalanan şahısların adalete teslim edildiğini belirterek, “İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Çember-8’ operasyonlarında bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi” ifadelerine yer verdi. Bakan Yerlikaya’dan operasyona katılan tebrik Bakan Yerlikaya operasyona katılan personelleri tebrik ederek, “Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası ve desteği sizinle. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız” ifadelerine yer verdi.