- 05 Ağustos 2021 Perşembe 17:30

4B Teknoloji’den araç takip hizmeti

A
A
A
4B Teknoloji’den araç takip hizmeti

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden, 4B Teknoloji markalarıyla araç takip hizmetlerine başladıklarını duyurdu.

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Adli Bilişim Mühendisi Olgucan Güden, 4B Teknoloji markalarıyla araç takip hizmetlerine başladıklarını duyurdu.


4B Teknoloji olarak teknolojide çığır açacaklarının altını çizen Güden, “Çalıştığımız firmalar bizden birçok konuda hizmet almak istiyorlar. Biz de bu anlamda yeni markamız 4B Teknoloji olarak gerek müşterilerimizin ihtiyaçları gerekse de bölgemizin ihtiyaçlarına göre yeni hizmetler verme yolundayız. Akıllı şehir projeleri, akıllı fabrikalar, turnike ve geçiş sistemleri, vagon geçiş sistemleri, PDKS sistemleri, otopark bariyer sistemleri, yangın ve alarm sistemleri, kamera ve güvenlik sistemleri, ağ ve kablolama çözümleri, kabin ve sistem odaları çözümleri, bas-konuş el telsizleri, ticari yazılım çözümleri, barkod ve otomasyon çözümleri, restoran ve kafe çözümleri gibi hizmetleri de çözüm ortaklarımızla verebilmekteyiz. Özellikle araç takipte kısa sürede bölgede birçok şehrimize açıldık. Ağrı, Bitlis, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Şırnak illerimizde hem özel sektörde hem de kamuda ciddi oranda araç takip müşterimiz bulunmaktadır. Neden araç takip sistemi kullanmalıyım? Aracın anlık konumu öğrenebilirsiniz. Aracın günlük, haftalık ya da aylık yaptığı kilometreyi öğrenebilirsiniz. Aracın çalışma durumu, rölanti, kontak v.s. gibi durumları, anlık hızı, sokak görüntüsü. Ayrıca aracınız için yasaklı bölge sınırlaması yapabiliyorsunuz. Örneğin aracınız sanayi bölgesine girdiği zaman sizlere bildirim gelmesini sağlayabiliriz. Bu sayede sizden habersiz aracın tamiri v.s. gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Teknoloji bir deryadır. Sürekli gelişiyor. Biz de buna ayak uydurmak zorundayız. Başka türlü bölgenin sayılı teknoloji firması olmak güç olur. Bizi tercih eden, teknolojiyi tercih eden müşterilerimizin adım adım başarıya ulaştığını, işlerini daha iyi geliştirdiklerini görüyoruz. Bu hem bizi hem de müşterilerimizi mutlu ediyor. Bu yüzden bizimle çalışanlar mutlu diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Mersin Mersin’de vatandaşlara un desteği Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, ‘Hamurumuzda Dayanışma Var’ sloganıyla dağıtımları yapılan ‘Un Katkısı Projesi’, 3. yılında da dar gelirli Mersinli vatandaşların yüzlerini güldürüyor. Proje bünyesinde Mersin’in 13 ilçesinde yaşayan dar gelirli 60 bin aileye ulaşılarak her aileye 10 kilogram olmak üzere, toplam 600 bin kilogram un dağıtımı gerçekleştirilecek. “Bu sene 60 bin haneyi unla buluşturacağız” Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nda Sosyolog olarak görev yapan Berk Bağ, projeyle alakalı, “3 yıl önce ‘Hamurumuzda Dayanışma Var’ sloganıyla başladığımız ‘Un Katkısı Projesi’yle birlikte, kendi ekmeğini üretebilme kapasitesi olan, çoğunlukla kırsalda yer alan mahallelerimizde, hane halklarına 10 kilo un ulaştırıyoruz. Bu sene de 60 bin haneyi unla buluşturacağız. Bu sayede hem ev içi üretimini teşvik etmiş oluyoruz, hem de hanelerin kendi ekmeklerini, kendi üretimleri ile tüketmelerine vesile oluyoruz” dedi. Projenin çoğunlukla kırsal ve dezavantajlı mahalleleri kapsadığını aktaran Bağ, Mersin’in 13 ilçesinde bu ailelerin belirlenerek, unların hane halkına ulaştırıldığını ifade etti. Bağ, “Biz bu projeyi genellikle her sonbahar ya da aralık ayında yürütürüz. Gerek sahadan aldığımız gözlemler, gerekse de ’Teksin’ hattımızdan aldığımız teşekkürlerden yola çıkarak, bu tür sosyal yardımların Mersin için çok önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden de kapasitemizi artırıyoruz. Mersin halkından aldığımız geri dönüşlere göre, kendi evinde ekmek üretme konusunda teşvik sağlamamız, vatandaşlar tarafından çok beğeniliyor ve bu konuda daha çok hizmet vermemiz bekleniyor. Biz de ‘Un Katkısı Projesi’ ile birlikte, ‘Hamurumuzda Dayanışma Var’ diyor ve halkımızı unla buluşturuyoruz” diye konuştu. Mersinliler verilen katkıdan memnun Un katkısı projesinden faydalanan vatandaşlardan Nurten Erdoğan, “Verilen un sayesinde ekmek açacağız, yufka ekmek yapacağız” ifadelerini kullandı. Destekten faydalanan vatandaşlardan Elif Kurt da, “Unu getirdiler. Çok ihtiyacımız oluyor. Çocuklarımız için ekmek, poğaça ve börek yapıyoruz. Onlar yiyor, mutlu oluyor ve karınları doyuyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.
İstanbul A Milli Takım’ın EURO 2024’teki kamp yeri belli oldu A Milli Futbol Takımı’nın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) merkez kamp yeri olarak kullanacağı tesis belli oldu. Ay-yıldızlılar, 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek turnuva boyunca Barsinghausen kenti yakınlarındaki Sporthotel Fuchsbachtal’da konaklayacak ve antrenmanlarını da burada gerçekleştirecek. A Milli Futbol Takımı, Almanya’da 14 Haziran - 14 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek EURO 2024 boyunca, Barsinghausen kenti yakınlarındaki Sporthotel Fuchsbachtal’da kamp yapacak. Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonu’nun sahibi olduğu ve federasyonun spor akademisini de barındıran, 93 odadan oluşan tesiste, nizami ölçülerde birer doğal ve suni çim saha, bir küçük saha, kapalı spor salonu, fitness salonu ve kapalı havuz ile içerisinde bowling salonuna sahip bir hobi alanı ve toplantı salonları bulunuyor. Ayrıca otelin kontrolündeki 4 antrenman sahasından oluşan ilave bir tesis de otelin 5 km uzağında yer alıyor. Hannover Havalimanı’na 25 km uzaklıktaki Sporthotel Fuchsbachtal, turnuva süresince yalnızca A Milli Takım kafilesine hizmet verecek. Tesiste başka misafir konaklamayacak. Kırmızı-beyazlılar, 18 Haziran’da Play-Off C galibi ile oynayacağı gruptaki ilk maçını ve 22 Haziran’da Portekiz ile yapacağı ikinci maçını Dortmund’da, üçüncü karşılaşmasını ise 26 Haziran’da Çekya ile Hamburg’da oynayacak. Barsinghausen’in, Dortmund ile Hamburg arasında yer alması ve her iki kente de yakın mesafede bulunması nedeniyle A Milli Takım, maçlara kara yolu ile seyahat edecek ve müsabakaların bitiminin ardından tesislere dönecek.
Bursa Uzmanlar diyabete bağlı ampütasyonu tartıştı Türkiye’de yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 15’inde diyabet görüldüğünü belirten Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Nurullah Doğan, kilo kaybı ve sık idrara çıkmanın diyabet belirtisi olabileceğini söyledi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen doktorlar, diyabet hastalığı sebebiyle yapılan ampütasyonu tartıştı. Uzuv kaybı olmadan hastalara çare arayan hekimler, Doruk Nilüfer Hastanesinde bir araya geldi. Konferans öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Doruk Nilüfer Hastanesi Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Nurullah Doğan, "Türkiye’de yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 15’inde diyabet hastalığı var. Bu sayı da her yıl katlanarak artmaktadır. Diyabet hastalarının yüzde 20’sinde ise, hayatı boyunca en az bir kere ayak yarası oluşuyor. Ayak yarası olan hastaların da yüzde 20’sinde ampütasyon yaşanıyor. Bu parmak, ayak veya bacak ampütasyonu olabiliyor. Bugünkü toplantımızda bu sorunu tartışacağız. Hekimler olarak bu hastalık için ne yapabiliriz nasıl bir tedavi protokolü izlenmeli bu konuda bilgilerimizi paylaşacağız. Doruk Nilüfer hastanemizde diyabetik ayak konseyini ve polikliniği oluşturduk. Diyabet hastalarına daha fazla nasıl faydalı olabiliriz diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradaki en önemli şey hastalara düşüyor. Hastalara önerilerde bulunuyoruz, tedavi veriyoruz. Hastalar tedavilerine uyup önerilere dikkat ederler, hayat şartlarını buna göre değiştirirlerse bizim uygulayacağımız tedaviler daha etkili olur" dedi. Grişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Nurullah Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hastanemizde oluşturduğumuz Diyabetik Ayak Konseyimiz radyoloji, dahiliye, enfeksiyon hastalıkları, kalp damar cerrahisi, plastik cerrahi ve dermatolojiden oluşuyor. Komisyonda diyabet hastası olan her hastayı münazara ediyoruz. Hastanın durumuna göre tedavi düzenliyoruz. Diyabet hastalarının birçok sıkıntısı oluyor. Bunların hepsini beraber değerlendirip en doğru tedaviyi bulmaya çalışıyoruz. Hastalarımız buraya başvurduklarında tek tek poliklinikleri dolaşmadan bütün sorunu çözebiliyoruz." "Sık idrara çıkma, kilo kaybı diyabetin habercisi olabilir" Diyabet hastalarının, en çok kilo kaybı ve sık idrara çıkma şikayeti ile başvurduklarını belirten Doç. Dr. Nurullah Doğan, "Genetik faktörlerin dışında, hazır gıdaların tüketimi, stresli hayat ve sağlıksız şartlarda sebebiyle diyabet hastalığı hızlı bir şekilde artmakta. Eğer spor yapıp beslenmemize dikkat edersek bu hastalıktan mümkün olduğu kadar uzak durabiliriz" diye konuştu.