ASAYİŞ - 23 Mayıs 2024 Perşembe 12:07

Yalova’da nikah dairesinde tavan çökmesi sonucu yaralanan 4 kişi taburcu edildi

A
A
A
Yalova’da nikah dairesinde tavan çökmesi sonucu yaralanan 4 kişi taburcu edildi

YALOVA (İHA) – Yalova Belediyesi’nin Raif Dinçkök Kültür Merkezi içinde yer alan nikah dairesinde tavanın çökmesi sonucu yaralanan 4 kişi taburcu edildi.


Alınan bilgiye göre, dün saat 16.35 sıralarında Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi içinde hizmet veren nikah dairesinin asma tavanında çökme meydana gelmiş, o sırada işlem yapmakta olan 4 kişi yaralanmıştı. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan 2’si ayakta tedavi gördükten sonra taburcu olmuştu. Diğer 2 yaralının da tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildiği öğrenildi.Yalova’da nikah dairesinde tavan çökmesi sonucu yaralanan 4 kişi taburcu edildi

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Kocaeli Gebze’de 309 patili can yeni yuvalarına kavuştu Gebze Belediyesi’nin Pelitli’de hizmete açtığı Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kısırlaştırma, aşılama, tedavi ve rehabilitasyon gibi tüm bakımlar yapılıyor. Merkez bugüne kadar 309 patili canı sahiplendirip yeni yuvalarına kavuştururken 20 bin 196 sokak hayvanını da tedavi etti. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün önemli hizmetlerinin başında olan Pelitli Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde deneyimli veteriner hekimler denetiminde patili dostların kısırlaştırma, aşılama tedavi ve rehabilitasyon gibi tüm bakımları yapılıyor. Modern tıbbi cihazlarla donatılan Gebze Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde halk sağlığını koruma önceliğiyle bulaşıcı hastalıkları önlemek için başta kuduz aşısı uyuz tedavisinin yanı sıra merkezde, hasta yaralı sokak hayvanlarına tıbbi müdahale, ameliyathane ve cerrahi operasyon müdahaleleri gerçekleştiriliyor. Gebze Belediyesi Pelitli Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bulunan mobil klinik aracıyla yerinde acil müdahale ve tedavi hizmetleri de veriliyor. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan ve yeni ailelerini bekleyen patili canların sahiplendirilmesi de Gebze Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Gebze Belediyesi Pelitli Rehabilitasyon Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hizmete girdiği Haziran 2022 yılından bugüne kadar ki süreçte 5 bin 392 sokak hayvanını kısırlaştırıldı, 12 bin 57 sokak hayvanına ise kuduz ve karma aşıları yapıldı. Yine aynı zaman zarfında 20 bin 196 sokak hayvanına tedavi ve bakım hizmetinin sunulduğu merkezde ayrıca 309 patili dost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.
Konya Beyşehir’de profesyonel ve amatör avlanma sıkı takipte Konya’da göllerde yeni av sezonunun başlaması ile birlikte profesyonel ve amatör balık avcılığı sıkı takip altına alındı. Türkiye’nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü’nde su ürünleri avlanma sezonunun başlamasının ardından avı yapılan balıkların boy denetimleri gerçekleştirildi. Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol ekiplerinin Beyşehir Gölü’nde serbest av döneminde de denetimleri sürüyor. Su ürünleri av yasağının sona erip yeni avlanma döneminin başlaması ile birlikte denetimlerini sıkılaştıran ekipler, göl kıyısındaki balık alım kantarlarında balıkların boy limitine uygun olarak avlanıp avlanmadığının kontrollerini gerçekleştirdi. Amatör avcılık da takip altında Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver’in de eşlik ettiği denetimlerde su ürünleri kontrol ekiplerince Beyşehir Gölünün yanı sıra ilçe sınırları içerisindeki göletlerin de sportif amatör avcılık yönünden de denetlendiği belirtildi. Açıklamada, balık alım kantarlarının denetlendiği ifade edilerek, “İlçemizde bulunan göletlerde ve Beyşehir gölünde su ürünleri denetimlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Amatör olta balıkçılığı için göletlerde kişi başı 4 adet, Beyşehir Gölünde kişi başı 1 adet oltaya izin verilmektedir. Sazan balığı için 40 santim, sudak balığı ve kadife sazanı için 26 santim ve tatlı su kefali için 20 santim altı boy yasağı olduğunu hatırlatır, balıkçılık sektörünün tüm paydaşlarına bereketli bir av sezonu dileriz” denildi.